Forum Szkutnictwo RC Strona Główna Szkutnictwo RC
Forum dyskusyjne modelarzy szkutników RC

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Podzielnica

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Szkutnictwo RC Strona Główna -> Narzędzia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Darek05
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Pią Wrz 29, 2017 18:55    Temat postu: Podzielnica Odpowiedz z cytatem

Cześć Bardzo zadowolony, pochwalę się kolejnym narzędziem które złożyłem do mojego warsztatu, jest nim podzielnica takie uzupełnienie do wiertarko frezarki którą wcześniej prezentowałem, urządzenie zbudowane jest z przekładni ślimakowej PMRV025, i sterownika silnika krokowego, którym zarządza moduł ARDUINO.

Jak zaczynałem budowę modelu kutra "DARK" stwierdziłem że nie posiadam żadnych narzędzi, więc od jakiegoś czasu staram się to zmienić.

http://www.koga.net.pl/phpbb3/bridge/file.php?id=47204&mode=view
http://www.koga.net.pl/phpbb3/bridge/file.php?id=47203&mode=view
http://www.koga.net.pl/phpbb3/bridge/file.php?id=47202&mode=view
http://www.koga.net.pl/phpbb3/bridge/file.php?id=47201&mode=view
Pacyfic_77
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto Paź 03, 2017 8:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Ty OK OK OK U mnie z maszynką stanąłem w miejscu choć na takich maszynach pracuję ale idzie zima więc może mi się uda Bardzo zadowolony Z małych letnich zakupów kupiłem tokarkę i frezarkę EMCO 5, produkt austriacki, lecz z braku czasu wszystko stoi w modelarni Smutek Nadzieja w nadchodzących długich wieczorach Bardzo zadowolony

Pozdrawiam Piotrek
POL 505
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
stan2010
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Wto Paź 03, 2017 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nazwą EMCO przypomniałeś mi, że miałem do czynienia w spółdzielni studenckiej w 1978/79 przy makietach z kombajnem emco star/emco rex
Była tam piła tarczowa, piła taśmowa, wyrzynarka, szlifierka taśmowa i tarczowa, tokarka, wyrównarka i grubościówka plus wiertarka pozioma.
Zacna maszynka Bardzo zadowolony
Darek05
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Sob Paź 07, 2017 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pacyfic_77 napisał:
Brawo Ty OK OK OK U mnie z maszynką stanąłem w miejscu choć na takich maszynach pracuję ale idzie zima więc może mi się uda Bardzo zadowolony Z małych letnich zakupów kupiłem tokarkę i frezarkę EMCO 5, produkt austriacki, lecz z braku czasu wszystko stoi w modelarni Smutek Nadzieja w nadchodzących długich wieczorach Bardzo zadowolony

Cześc Wykrzyknik
Zaglądam często na twój wątek, czekam na dalszą relację, ja też zamierzałem zbudować frezarkę CNC, rozpocząłem od budowy sterownika, trochę tak od tylca, gotowy sterownik czekał ponad trzy lata, teraz stwierdziłem że nie dam rady uciągnąć finansowo budowy porządnej maszyny, żeby wsadzone pieniądze w sterownik nie zajmowały miejsca na półce, myślę że w niedługiej przyszłości wykonam ploter CNC na bazie płyty MDF do wycinania w chipsie i sklejce.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Szkutnictwo RC Strona Główna -> Narzędzia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: