Forum Szkutnictwo RC Strona Główna Szkutnictwo RC
Forum dyskusyjne modelarzy szkutników RC

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Laminowanie balsy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Szkutnictwo RC Strona Główna -> Drewniane
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zuberek
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Nie Paź 01, 2017 19:42    Temat postu: Laminowanie balsy Odpowiedz z cytatem

Witam na forum, od kilku tygodni zmagam się z balsowym ślizgiem na plany którego trafiłem na którymś z zagranicznych forów. Mianowicie jestem na etapie laminowania kadłuba i mam problem z doborem grubości tkaniny jak i ilości warstw. Jaką gramaturę zastosować na balsę o grubości 2mm? Czym różni się tkanina Porcher od klasycznej? Poniżej przedstawiam zdjęcia wykonanej przeze mnie "skorupy".

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/1f181ce903e3c3bd
https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/08b3cfb3d41d58c6

Aha, postanowiłem użyć żywicy L285 zamiast epidianu, z uwagi na lepszą wytrzymałość i brak silnego zapachu niż w/w. Jest to mój pierwszy model po prawie 15sto letniej przerwie od modelarstwa, także proszę nie bić Uśmiech

Pozdrawiam serdecznie, Artur
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan2010
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Wto Paź 03, 2017 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obie żywice są żywicami epoksydowymi przy czym epidian, to nazwa handlowa. Obie mają podobny skurcz. L285 jest rzadsza od większości Epidianów. Płócienko, jak najcieńsze, kilka warstw i obracane względem siebie o 45*. 'Klasyczne' jest o splocie 1/1, potem 1/2 /Porcher ??/ i satynowe 2/2 /najlepiej się układa/.
Powodzenia OK
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Szkutnictwo RC Strona Główna -> Drewniane Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: