Forum Szkutnictwo RC Strona Główna Szkutnictwo RC
Forum dyskusyjne modelarzy szkutników RC

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Żaglówka Viper
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Szkutnictwo RC Strona Główna -> Żaglówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawel4090
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Pią Lip 07, 2017 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jakie serwo trzeba użyć do takiego żagla, skoro to 13 kg nie dało rady. Może wina BEC , to on jest winowajcą, lub pakiet, wysiadł przy dużym zapotrzebowaniu na prąd. nawet serwo SG90 potrafi szarpnąć 0.8A.

Zacząłem szukać informacji o poborze prądu przez to serwo. Jestem zaskoczony wynikami
Zaskoczony

http://www.forbot.pl/forum/topics47/zasilenie-jednoczesnie-5-serw-tower-pro-mg995-jaki-zasilacz-vt10445.htm

Warto to przemyśleć, i zasilać serwo prosto z dobrego pakietu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
rekmak
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Sob Lip 08, 2017 6:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To serwo nie działa na byle jakim pakiecie 4 aku. Zasilam lipolem 2S przez BEC. Tu bardziej chodzi o hamowanie. Tj. nie przestawienie się z obranego położenia. Podobno 9 kg jest lepsze. Mam SG 5010 i na nim spróbuję popływać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
stan2010
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Sob Lip 08, 2017 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całkowicie zrezygnowałem z MG 995 na rzecz MG946R. Ciągle miałem z nimi kłopoty. Łatwo uszkadzały się, szukały neutrum, a nawet były fabrycznie 'lewe'. Mam serwo analogowe Alturn USA ~15kgcm i fabrycznie podano nawet 1,5A przy 6V. Bez obciążenia 0,4A.
Z TowerPro właśnie sprawdzają mi się SR5010 Bardzo zadowolony Żadne nie szukało środka.
rekmak
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Nie Lip 09, 2017 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj było pływanie trzema modelami. Żaglówka Footy Class fajnie pływa. Potem szybka motorówka. Po przerwie Viper. Nie mogę robić długich kursów. Szerokość kanału na to nie pozwala. Halsowanie na zachód, z powrotem z wiatrem i tak od nowa.
Występuje takie zjawisko, że popuszczam żagiel a on nic, nie zmienia wychylenia i model zasuwa aż się prawie kładzie na wodzie. Robię zwrot i dalej tak samo. Serwo działa prawidłowo, na kursie pełny wiatr po chwili wypuszcza się. Szybko płynie. Nawet dziób nie idzie pod wodę.
Sprawdzam trzymając model w ręku wszystko działa prawidłowo.
Będę robił nowy żagiel bo na starym puszcza klej na brytach ze starości.
Jeszcze trochę wypuszczę fok.
Chyba przyszła kolej na Jif 65 z balsy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Szkutnictwo RC Strona Główna -> Żaglówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: