Forum Szkutnictwo RC Strona Główna Szkutnictwo RC
Forum dyskusyjne modelarzy szkutników RC

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jaki silnik polecacie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Szkutnictwo RC Strona Główna -> Silniki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bosman88
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Nie Mar 26, 2017 12:57    Temat postu: Jaki silnik polecacie Odpowiedz z cytatem

Witam.

Na samym początku witam wszystkich użytkowników gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum Uśmiech

Proszę o doradzenie jaki silnik (moc, zasilanie, regulator) oraz jaki ster zamontować i serwo do niego, moje doświadczenie w kwestii modeli opiera się głównie na budowaniu modeli kutrów napędzanych silnikami szczotkowymi.
Z tego co się orientuję zalecany będzie raczej montaż silnika bezszczotkowego a na ich temat wiem niewiele.

Model nie musi być demonem prędkości- za pewne i tak będzie szybszy od moich kutrów Uśmiech ale fajnie by było jak by coś tam potrafił Uśmiech

dł 64 cm
sz 14 cm
waga 250g- nie za duża?? samego odlewu

zdjęcie modelu

https://zapodaj.net/41e190dcf4fe8.jpg.html

ster 1

https://zapodaj.net/a08646f2b4d25.jpg.html

ster 2

https://zapodaj.net/168e3092fbf9a.jpg.html

Pozdrawiam

edit

jaki to jest dokładnie kadłub mono1 hydro 1??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marek_c4
Administrator
Administrator

PostWysłany: Nie Mar 26, 2017 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj na forum OK
Mamy tutaj fachowców od takich żwawych łódeczek - myślę że Ci podpowiedzą Mrugnięcie
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Bosman88
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Nie Mar 26, 2017 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cały czas czekam z niecierpliwością na rady kolegów z większym doświadczeniem Uśmiech
Powrót do góry
marek_c4
Administrator
Administrator

PostWysłany: Nie Mar 26, 2017 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bosman88 napisał:
Cały czas czekam z niecierpliwością na rady kolegów z większym doświadczeniem Uśmiech

Nooo - na razie zaledwie kilka godzin minęło - daj troszkę czasu kolegom Mrugnięcie
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
mike217
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pon Mar 27, 2017 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od oczekiwań. Czy wał będzie zanurzony czy półzanurzony.?
Bosman88
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Pon Mar 27, 2017 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czekam na propozycje, może jakieś argumenty plusy i minusy zanurzonego i nie półzanurzonego ( nie orientuję na temat ich różnic, jak pisałem mam doświadczenie tylko w skromnych prostych kuterkach )
myślałem o takim napędzie wystającym za pawęż ale czy to zanurzeniowy czy półzanurzeniowy to szczerze nie mam pojęcia

Ewentualnie zamiast sinika elektrycznego bezszczotkowego zamontować silnik spalinowy??

I pytanie czy silniki bezszczotkowe można zasilać akumulatorami typu NIMh czy to muszą być LiPole- pytam bo mam ich sporo i miło by było gdybym nie musiał dokupywać Lipoli, chyba że będzie trzeba walczyć o gramy to rozumiem:) że się nie obejdzie
Powrót do góry
mike217
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sro Mar 29, 2017 7:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za pawężą to napęd zdecydowanie pół zanurzony i nadaję się w sumie tylko do szybszego modelu- slizgu. Silnik można zasilać oczywiście akumulatorami NIMH w odpowiedniej ilośći. Silnik to napędu pół zanurzonego trzeba dobrać o takich obrotach aby na śrubie były od 28 do 35 tyś obrotów na minutę. Można dać mniejsze ale wtedy model musi pływac na większej śrubie i na małych modelach i wąskich kadłubach rodzi to problemy. Wszystko więc zależy jakie masz zasilanie i ciężki i duży model. Twój model jest wąski i mały, ma gabaryty modeli Mono 1 z przed ładnych kilku lat. Silnik średnicy 28mm, długości 30-40mm o obrotach na 1V około 3900-4000 spełni Twoje wymagania. Oczywiście mówię o silniku bez szczotek chłodzonym wodą.
Bosman88
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Sro Mar 29, 2017 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakieś propozycje co do silnika?? na jakieś konkretne firmy zwracać uwagę? czegoś unikać?

Jaki regulator od razu do tego?
który ze sterów?
Powrót do góry
mike217
Moderator
Moderator

PostWysłany: Czw Mar 30, 2017 8:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bosman, czy przeczytałeś temat , który jest przypięty w dziale silniki? Rozumiem, że zaczynasz ale wykaż troszkę zainteresowania bo nikt nie poda Ci na tacy gotowego rozwiązania.
Bosman88
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Czw Mar 30, 2017 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli masz na myśli temat pod tytułem DLA POCZĄTKUJĄCYCH: WYBÓR SILNIKA DO ŚLIZGU

to owszem kilkukrotnie Uśmiech jednak wolę się zdać na czyjeś doświadczenie bo uważam że warto dopytać niż popełniać błędy Uśmiech
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Szkutnictwo RC Strona Główna -> Silniki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: