Forum Szkutnictwo RC Strona Główna Szkutnictwo RC
Forum dyskusyjne modelarzy szkutników RC

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Frezarko wiertarka modelarska
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Szkutnictwo RC Strona Główna -> Narzędzia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Darek05
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Sob Lut 11, 2017 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pacyfic_77 napisał:
Gratki wielkie za ukończenie projektu OK

PS Podpory do mojej maszynki przyszły dziś, cena 6,5 $ za komplet plus przesyłka ( 3 x komplety ) Bardzo zadowolony

Cześć, jestem ciekaw twojej budowy maszyny, opisujesz to na forum ?.
Ja aktualnie jestem na etapie wstępnie uruchomionego regulatora, Morgan Demers, wykonał całkiem konkretne urządzenie, trochę się obawiam konfiguracji, na razie jeszcze jej nie rozumiem, ale zostawiam to na sam koniec, do wykonania mam jeszcze płytkę klawiatury, w zasadzie jest to przejściówka do podłączenia przycisków i potencjometru, oraz czujnik obrotów, zaprojektowany przez autora jest odbiciowy, ja myślę na szczelinowym.

Pacyfic_77
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pon Lut 13, 2017 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Budowę mojej frezareczki opisuję tutaj Bardzo zadowolony

Pozdrawiam Piotrek
POL 505
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
marek_c4
Administrator
Administrator

PostWysłany: Wto Lut 14, 2017 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pacyfic_77 napisał:
Budowę mojej frezareczki opisuję tutaj Bardzo zadowolony

Łe no - ale weź i tutaj załóż / zrób kopię tej relacji - będzie fajnie OK
Swego czasu przymierzałem się do budowy własnej frezarki, ale jakoś się nie złożyło Mrugnięcie
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pacyfic_77
Moderator
Moderator

PostWysłany: Czw Lut 16, 2017 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma sprawy tylko jak dodawać miniaturki bo mi się pomysły skończyły a przez fotosika to ile to będzie wisieć??

Pozdrawiam Piotrek
POL 505
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Darek05
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Sob Mar 11, 2017 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Wykrzyknik
Regulator wsadziłem do wcześniej prezentowanej obudowy no i jak to zwykle bywa zaczęła się jazda po podłączeniu silnika, bez silnika było OK. , nie będę się rozpisywał na temat szczegółów problemów, ale skończyło się na tym że przełożony został do nowej, teraz mam jeszcze do rozwiązania problem z enkoderem na transoptorze odbiciowym który, nie daje sobie rady z pomiarem obrotów powyżej 1500, ale ten temat jest w trakcie rozwiązywania.
I jeszcze, nowa obudowa pozwoliła mi na umieszczenie styczników do przełączania kierunków obrotów, w starej nie było już to możliwe.
Zdjęcia:
1 - tarcza do nowego enkodera tym razem szczelinowego
2 - wybebeszony regulator - tak działał dobrze ?
3 i 4 - własnej roboty tarcza enkodera - to nie chciało działać dobrze
5 - nowsza wersja tarczy do enkodera odbiciowego - efekt podobny
6, 7, 8, 9 - końcowy efekt regulatora

Pacyfic_77
Moderator
Moderator

PostWysłany: Nie Mar 12, 2017 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No powiem szczerze niezłe cacko OK Ja teraz czekam na śruby kulowe z nakrętkami Mrugnięcie

Pozdrawiam Piotrek
POL 505
Powrót do góry
Darek05
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Nie Mar 12, 2017 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za uznanie Bardzo zadowolony

Ostatni etap budowy został zakończony, okazało się że czujnik podniosłem tylko o 1mm wyżej w stosunku do tarczy, i układ zaczął pracować poprawnie, wykonałem kilka testów, w tym frezowałem płytkę aluminiową frezem fi 6 na głębokość 4 mm przy różnych obrotach, stabilizacja obrotów jest praktycznie nie zauważalna, jedynie informacja na wyświetlaczu pokazuje że wypełnienie się nieznacznie zwiększa, frezowałem od 500 do 3000 obr/min.
Minimalne obroty jakie silnik jeszcze toleruje to ok. 250 obr, impuls który zasila silnik jest na poziomie 20%, takie obroty będę mógł wykorzystać do tworzyw sztucznych.
Enkoder szczelinowy na razie poczeka, może się przydać gdyby przypadkiem wyszły jakieś zakłócenia w trakcie eksploatacji.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Szkutnictwo RC Strona Główna -> Narzędzia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: