Forum Szkutnictwo RC Strona Główna Szkutnictwo RC
Forum dyskusyjne modelarzy szkutników RC

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Statek Vasa kolekcja

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Szkutnictwo RC Strona Główna -> O wszystkim i o niczym
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wosdom
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Sro Sty 18, 2017 13:03    Temat postu: Statek Vasa kolekcja Odpowiedz z cytatem

Witam wszytskich,

chciałbym się poradzić w takim temacie mianowicie słyszałem ze od tego roku chyba od stycznia weszła na rynek nowa kolekcja od wydawnictwa chyba De Agostini ze statkiem Vasa. Z tego co pamietam statek ma byc w skali cos kolo 1:65. Nigdy wczesniej nie probowalem modelarstwa szkutniczego dlatego postanowiłesm się Was poradzic:) Co myslicie o tej kolekcji, slyszeliscie cos?A możektos już zbiera? Dzieki za odp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
biker_xc
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Sro Sty 18, 2017 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć pierwsza sprawa to cena całości. Na innym forum wyliczyli, że wydasz około 4000 za całość. Kupa kasy i przy podstawowych pytaniach chociażby o klej pytanie czy Ci się uda go wykonać. Jeśli nie masz doświadczenia to raczej odradzam. Po drugie za te pieniądze to możesz spokojnie zbudować kilka prostszych modeli i jeszcze wyposażyć warsztat w podstawowe narzędzia. Jeśli chcesz coś z zestawu to masz w czym wybierać. Z relacji 12 apostołów DeA wynika że składający modele wymieniają listewki na inne, bo te z zestawu są słabej jakości. Ogólnie wygląda że te wszystkie kolekcje to gratka dla DeA a nie dla modelarzy.
Pozdrawiam
Powrót do góry
wosdom
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Czw Sty 19, 2017 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

biker_xc napisał:
Cześć pierwsza sprawa to cena całości. Na innym forum wyliczyli, że wydasz około 4000 za całość. Kupa kasy i przy podstawowych pytaniach chociażby o klej pytanie czy Ci się uda go wykonać. Jeśli nie masz doświadczenia to raczej odradzam. Po drugie za te pieniądze to możesz spokojnie zbudować kilka prostszych modeli i jeszcze wyposażyć warsztat w podstawowe narzędzia. Jeśli chcesz coś z zestawu to masz w czym wybierać. Z relacji 12 apostołów DeA wynika że składający modele wymieniają listewki na inne, bo te z zestawu są słabej jakości. Ogólnie wygląda że te wszystkie kolekcje to gratka dla DeA a nie dla modelarzy.
Pozdrawiam

Wyliczyłem sobie tę kwotę i o ile wiem że to nie najtańsze, to plusem jest tu to - przynajmniej dla mnie - że kwota rozłożona jest "na raty" i nei trzeba wydawać tejkwoty od razu na raz. No faktycznie nie mam doświadczenia, ale z tego co widziałem na jakimś forum relację z budowy tego statku, nie zapowiada się aż tak trudno hehe. Lubie wyzwania. W sumie w sieci sporo jest opinii że te rzeczy od De A są dobrej jakości, pewnie każdy musi się sam przekonać. Dzięki za odp i zastanowię się jeszcze, choć pewnie mnie ta kolekcja skusi Uśmiech Fajnie byłoby znaleźć tu kogoś kto też będzie składał, dawajcie znać jak coś
Powrót do góry
biker_xc
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Czw Sty 19, 2017 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skĺadanie szkieletu raczej nie będzie trudne, ale wykonanie poszycia juże na pewno tak. Na początek spróbuj zrobić dżonkę z kogi i zobaczysz jak z Twoimi umiejętnościami. Każda praktyka Ci się przyda skoro nawet nie wiesz czym kleić drewno. Nie odbieraj tego jako złośliwość, a jako dobrą radę.
POZDRAWIAM
Powrót do góry
wosdom
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Pon Sty 23, 2017 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i juz sie nie musze zastanawiac bo wlasnie wczoraj dostalem od żony zamówioną prenumeratę, wiec bede składał. Mówiła że juz nie moze patrzec jak sie zastanawiam i ciagle o tym gadam hehe Uśmiech Te pierwsze części wyglądają na naprawde dobrą jakość, jestem bardzo ciekaw tych zdobien pozniej
Powrót do góry
biker_xc
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Wto Sty 24, 2017 7:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zakładaj relację i powodzenia!WykrzyknikWykrzyknik
Powrót do góry
wosdom
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Wto Sty 24, 2017 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powoli rozpakowuję pierwsze numery. Wysokiej jakości drewno, no i widać że ta skala naprawdę jest duża. Może ktoś się jeszcze znajdzie kto tez będzie składał i bedzie raźniej?Bardzo zadowolony
Powrót do góry
marek_c4
Administrator
Administrator

PostWysłany: Sro Sty 25, 2017 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No Ci powiem - ciekawe wyzwanie, ale będę podglądał budowę Mrugnięcie

Jako że nie jest to model RC, na relację z budowy (jeśli się zdecydujesz) proponuję dział:
http://marek.aplus.pl/forum/viewforum.php?f=46

Oczywiście będę trzymał kciuki za powodzenie projektu OK
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pacyfic_77
Moderator
Moderator

PostWysłany: Sro Sty 25, 2017 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to piszą kupuję chipsy i cole i siadam w pierwszym rzędzie OK Zakładaj relacje wszysto wyjdzie w praniu tzn składaniu modelu Mrugnięcie

Pozdrawiam Piotrek
POL 505
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
wosdom
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Czw Sty 26, 2017 6:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki dzięki Chłopaki Uśmiech W pierwszej paczce były 3 numery, trochę się wystraszyłem dlaczwego ale dzwoniłem do wyd i podobno dlatego, że drugi numer wychodził 2 tygodnie po pierwszym wyjątkowo, traz czekam na drugą paczkę i ogarniam temat Uśmiech
Powrót do góry
dolek
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Wto Sty 31, 2017 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obyś wytrwał do końca, bo to nie takie proste, znam to z doświadczenia!
wosdom
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Wto Sty 31, 2017 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Postaram się, mobilizacja jest duża Uśmiech Z resztą jak się ma prenumeratę to chyba motywacja większa, wygoda bo numery przychdzą do domu, nie trzeba za nimi latać po kioskach, więc pewnie mniej powodów aby przerwać Bardzo zadowolony
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Szkutnictwo RC Strona Główna -> O wszystkim i o niczym Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: