Forum Szkutnictwo RC Strona Główna Szkutnictwo RC
Forum dyskusyjne modelarzy szkutników RC

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mój pierwsy Ślizg pare pytań

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Szkutnictwo RC Strona Główna -> Mechanika - inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
katana91
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Nie Mar 29, 2015 19:29    Temat postu: Mój pierwsy Ślizg pare pytań Odpowiedz z cytatem

Witam jakiś czas temu za kopiłem Ślizg spalinowy i am parę pytań

1 jaką smarownice i smar polecacie do smarowania wału panewek

2 na co zwracać uwagę podczas eksploatacji

3jak często smarować wał i panewek

parę fotek mojego ślizgu przepraszam za jakoś

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/db506b0c3a36fdf4.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dfb5e149893cd62a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4c12d2dd92f15830.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mike217
Moderator
Moderator

PostWysłany: Pon Mar 30, 2015 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć, wał i panewki smarować tylko i wyłącznie dobrym olejem. Model powinien mieć na niego zbiorniczek i olej będzie szedł do linki wału samoczynnie. Zbiorniczek 7-10 ml spokojnie wystarczy. Żadne smary się nie nadają. Ja mam rozwiązane to tak co prawda w modelu elektrycznym ale to akurat nie ma znaczenia

Tu widać smarowanie linki wału , przy silniku masz zbiornik, w wężyku jest restrykcja 0,5mm i olej idzie samoczynnie powoli.

Tu na rufie masz drugi zbiorniczek do smarowania panewek wału śruby. Zastowałem takie rozwiązanie i się sprawdza. Stosuję olej Castrol czerwony do 2 suwów.
katana91
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Wto Mar 31, 2015 9:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nie to troszkę inaczej wygląda i raczej jestem kazany smar przepraszam za jakość fotel ale niestety są robione telefonem przy kiepskim świetle (pogodę mamy jaką mamy)mam kolejne pytanie po co jest ta dziura obok walu w jakim calu woda ma zalewać kadłub ??

Fotki

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8448fc4219a8ed19.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4c12d2dd92f15830.html na tym zdjęciu widać miejsce do smarowania wału w środku jest kuleczka więc smarowanie wału olejem ze zbiorniczka raczej odpada zresztą jak widać na pierwszym zdjęciu z tyłu wał jakoś specjalnie szczelny nie jest i raczej szybko by schodził ten olej
Powrót do góry
mike217
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto Mar 31, 2015 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olej ma iść bo wtedy linka się lekko kręci i nie grzeje. Jak dasz smar to i tak w sekundę na obrotach go wywali linka do wody. Otwór przy wale to prawdopodobnie ujście wody z kadłuba. Powinien być w nim zaworek kulkowy jednokierunkowy. Rozumiem, że nie jesteś modelarzem tylko przez przypadek kupiłeś model i to jeszcze w jednej z najtrudniejszych do opływania klas?
katana91
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Wto Mar 31, 2015 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ogólnie zajmowałem sie fpv(quadracopter itp) i autami rc udało mi się tanio kupić ten model (przynajmniej tak mi się wydaje ze tanio)i poprzedni właściciel przymnie smarował wał smarem żadnego zaworu nie ma jest wstawiona zwykła rólka i dlaczego najtrudniejszy do opływania?
Powrót do góry
biker_xc
Użytkownik
Użytkownik

PostWysłany: Wto Mar 31, 2015 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mike model niesamowity. Może zechciał byś umieścić zdjęcia i opis.
Pozdrawiam
Powrót do góry
mike217
Moderator
Moderator

PostWysłany: Wto Mar 31, 2015 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo ta klasa ma swoje knyfy ale jak kupiłeś gotowy model to masz już mały wpływ na jego osiągi. Pływaj i daj znać. Ta rurka na pewno jest odwodnieniem kadłuba. Nawet jak model się zatrzyma to ile tam Ci naleci tej wody, nie ma to znaczenia przy takim modelu. Bixer, relacja jest na 2 portalach modelarskich, mogę ją zamieścić i tu. Nie zrobiłem tego w sumie celowo bo poprzednie relacje nie cieszyły się w ogóle zainteresowaniem.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Szkutnictwo RC Strona Główna -> Mechanika - inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: