Forum Szkutnictwo RC Strona G│ˇwna Szkutnictwo RC
Forum dyskusyjne modelarzy szkutnik├│w RC

FAQFAQ   SzukajSzukaj   U┐ytkownicyU┐ytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂciZaloguj siŕ, by sprawdziŠ wiadomoÂci   ZalogujZaloguj 

M├│j pierwsy ┬Žlizg pare pyta├▒

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Szkutnictwo RC Strona G│ˇwna -> Mechanika - inne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastŕpny temat  
Autor WiadomoŠ
katana91
U┬┐ytkownik
U┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 29 Mar 2015

PostWys│any: Nie Mar 29, 2015 19:29    Temat postu: M├│j pierwsy ┬Žlizg pare pyta├▒ Odpowiedz z cytatem

Witam jaki┬ czas temu za kopi┬│em ┬Žlizg spalinowy i am par├¬ pyta├▒

1 jak┬▒ smarownice i smar polecacie do smarowania wa┬│u panewek

2 na co zwraca├Ž uwag├¬ podczas eksploatacji

3jak cz├¬sto smarowa├Ž wa┬│ i panewek

par├¬ fotek mojego ┬Âlizgu przepraszam za jako┬Â

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/db506b0c3a36fdf4.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dfb5e149893cd62a.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4c12d2dd92f15830.html
Powrˇt do gˇry
Zobacz profil autora WyÂlij prywatn▒ wiadomoŠ
mike217
Moderator
Moderator

Do│▒czy│: 22 Wrz 2006
Sk▒d: bydgoszcz

PostWys│any: Pon Mar 30, 2015 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze┬Â├Ž, wa┬│ i panewki smarowa├Ž tylko i wy┬│┬▒cznie dobrym olejem. Model powinien mie├Ž na niego zbiorniczek i olej b├¬dzie szed┬│ do linki wa┬│u samoczynnie. Zbiorniczek 7-10 ml spokojnie wystarczy. ┬»adne smary si├¬ nie nadaj┬▒. Ja mam rozwi┬▒zane to tak co prawda w modelu elektrycznym ale to akurat nie ma znaczenia

Tu wida├Ž smarowanie linki wa┬│u , przy silniku masz zbiornik, w w├¬┬┐yku jest restrykcja 0,5mm i olej idzie samoczynnie powoli.

Tu na rufie masz drugi zbiorniczek do smarowania panewek wa┬│u ┬Âruby. Zastowa┬│em takie rozwi┬▒zanie i si├¬ sprawdza. Stosuj├¬ olej Castrol czerwony do 2 suw├│w.
katana91
U┬┐ytkownik
U┬┐ytkownik

PostWys│any: Wto Mar 31, 2015 9:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nie to troszk├¬ inaczej wygl┬▒da i raczej jestem kazany smar przepraszam za jako┬Â├Ž fotel ale niestety s┬▒ robione telefonem przy kiepskim ┬Âwietle (pogod├¬ mamy jak┬▒ mamy)mam kolejne pytanie po co jest ta dziura obok walu w jakim calu woda ma zalewa├Ž kad┬│ub ??

Fotki

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8448fc4219a8ed19.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4c12d2dd92f15830.html na tym zdj├¬ciu wida├Ž miejsce do smarowania wa┬│u w ┬Ârodku jest kuleczka wi├¬c smarowanie wa┬│u olejem ze zbiorniczka raczej odpada zreszt┬▒ jak wida├Ž na pierwszym zdj├¬ciu z ty┬│u wa┬│ jako┬ specjalnie szczelny nie jest i raczej szybko by schodzi┬│ ten olej
Powrˇt do gˇry
mike217
Moderator
Moderator

PostWys│any: Wto Mar 31, 2015 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olej ma i┬Â├Ž bo wtedy linka si├¬ lekko kr├¬ci i nie grzeje. Jak dasz smar to i tak w sekund├¬ na obrotach go wywali linka do wody. Otw├│r przy wale to prawdopodobnie uj┬Âcie wody z kad┬│uba. Powinien by├Ž w nim zaworek kulkowy jednokierunkowy. Rozumiem, ┬┐e nie jeste┬ modelarzem tylko przez przypadek kupi┬│e┬ model i to jeszcze w jednej z najtrudniejszych do op┬│ywania klas?
katana91
U┬┐ytkownik
U┬┐ytkownik

PostWys│any: Wto Mar 31, 2015 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

og├│lnie zajmowa┬│em sie fpv(quadracopter itp) i autami rc uda┬│o mi si├¬ tanio kupi├Ž ten model (przynajmniej tak mi si├¬ wydaje ze tanio)i poprzedni w┬│a┬Âciciel przymnie smarowa┬│ wa┬│ smarem ┬┐adnego zaworu nie ma jest wstawiona zwyk┬│a r├│lka i dlaczego najtrudniejszy do op┬│ywania?
Powrˇt do gˇry
biker_xc
U┬┐ytkownik
U┬┐ytkownik

Do│▒czy│: 02 Kwi 2012

PostWys│any: Wto Mar 31, 2015 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mike model niesamowity. Mo┬┐e zechcia┬│ by┬ umie┬Âci├Ž zdj├¬cia i opis.
Pozdrawiam
Powrˇt do gˇry
mike217
Moderator
Moderator

PostWys│any: Wto Mar 31, 2015 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo ta klasa ma swoje knyfy ale jak kupi┬│e┬ gotowy model to masz ju┬┐ ma┬│y wp┬│yw na jego osi┬▒gi. P┬│ywaj i daj zna├Ž. Ta rurka na pewno jest odwodnieniem kad┬│uba. Nawet jak model si├¬ zatrzyma to ile tam Ci naleci tej wody, nie ma to znaczenia przy takim modelu. Bixer, relacja jest na 2 portalach modelarskich, mog├¬ j┬▒ zamie┬Âci├Ž i tu. Nie zrobi┬│em tego w sumie celowo bo poprzednie relacje nie cieszy┬│y si├¬ w og├│le zainteresowaniem.
WyÂwietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Szkutnictwo RC Strona G│ˇwna -> Mechanika - inne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach